Home Duivensites.nl Eigen site? Overzicht Nieuws en artikels Contact Nieuwsbrief Agenda  
Duivennieuws, columns en artikels

Overzicht archief, postduiven-nieuws, columns en overige artikels voor en door duivenliefhebbers.

We moeten door Open printvriendelijke pagina
Gert Jan Beute  25-5-2012
 

Goedendag lieve mensen, ook u heeft gelezen van de dramatische vlucht van Afdeling Friesland op 5 mei jl. Of in ieder geval er van gehoord toch. Nu waren wij niet de enige die een slechte vlucht hadden hoor. Ook Afdeling 1 had een hele slechte vlucht en veel Belgen en Duitsers die toch ook los zijn gegaan hadden een zeer slecht verloop.

En toch, er zijn altijd mensen die ze beter kregen dan anderen, Er waren zelfs liefhebbers bij met meer dan twintig in de mand die geen enkele duif verspeelden. Bij ons in p.v. de Vredesduif hadden we 443 duiven in de mand op Bevrijdingsdag, afgelopen vrijdagavond 11 Mei hebben we de balans opgemaakt en waren er nog 85 duiven weg dat is voor de snelle rekenaars onder u bijna 20%. En dan praten we over 6 dagen na de vlucht. Ook hierna zijn nog weer enkele duiven thuis gekomen of in ieder geval opgegeven waardoor dit aantal nu (maandag de 14e Mei) terug is gelopen tot zo’n 75 stuks. Maar dan praat ik alleen over onze vereniging, dus een zeer klein percentage van de gehele afdeling. Als er nog 20% van alle duiven weg zou zijn in de afdeling dan praten we toch over 3600 stuks.

Nu is het mensen eigen om anderen de schuld te geven. Het komt door de lossingcommissie, het komt door het bestuur of het komt door de weervoorspeller. In ieder geval, iemand moet de schuld hebben. In het voorwoord van onze hoofdredacteur Gerrit van Eikenhorst leek het zelfs alsof het mijn schuld was. Ik had namelijk gezegd dat ik blij was dat we iets vroeger gingen lossen (de eerste weken), en dat we de laatste jaren wat voorzichtig waren geworden in Friesland.

Maar een ieder begrijpt dat 13.10 uur los op een afstand voor de afdeling van 340 km niet echt vroeg te noemen is. In mij opinie had het best gemogen hoor 13.10 uur los, maar dan op een korte afstand. En de zelfde afstand had van mij ook gemogen (om 13.10 uur los) met mooi weer, of om 08.30 uur gelijk maar. Maar dit was bijna van te voren te voorspellen. Laat los, zeer slecht weer, kopwind en inversies en een negatief lossing advies begreep ik.

Maar genoeg er over. Het is gebeurt, de lossing commissie (ik weet niet wie er in zit, moet ik eerlijk zeggen) van afdeling Friesland zal de eerst komende 5 jaar weer voorzichtig zijn. We moeten verder. De afgelopen week heeft de afdeling volgens mij een goed besluit genomen om de fondvlucht vanuit Sens te laten vervallen. In algemeen belang was dat de beste keuze denk ik. Maar ook hier waren velen het er niet mee eens. Zelfs in eigen club werd de voorzitter van de afdeling uitgescholden door een lid. Hij had zijn duiven een week thuis gehouden voor Sens en was woest. Dat hij niet aan alle anderen dacht, maar alleen aan hem zelf vond ik schokkend. Maar aan de andere kant, men kan ook zeggen: iedereen is zelf schuld. Er was op donderdag en vrijdag al gewaarschuwd voor zeer slecht weer op zaterdag, en toch stoppen we ze in de mand. Dus ja, we zijn ook zelf schuld.

Afgelopen zaterdag de 12e mei hadden we dus een vlucht vanuit Boxtel wat voor mij een afstand heeft van 151 km. De duiven kwamen prima naar huis. Zelf hadden we 20 duiven mee (17 duivinnen) en in de club wonnen er 16 hun prijs (in groot verband het ACG 15 stuks dus 75%).

Op zondag de 13e mei heb ik de rest van de duiven meegenomen naar Nijmegen met een afstand van zo’n 115 km. We gingen op bezoek bij Peter en Panny Fincken in Maasbracht, het was mooi weer dus konden de duiven prima mee voor een “ontspanning vluchtje”. De doffers die ik mee had genomen kwamen niet allemaal tegelijk trouwens, de eerste groep kwam tegelijk zag ik op het Unikon systeem, maar toch waren er ook nu 3 duiven die later kwamen, deze zijn nog niet helemaal hersteld van vorige week. (twee er van kwamen ook pas op woensdag thuis).

Bij aankomst in Maasbracht gelijk live duiven aangezet en kon ik mijn eigen duiven zien vallen (www.liveduiven.nl), een prachtig systeem. Ik mag graag na een slecht verlopen vlucht de duiven weer van positivisme geven, door een lapvluchtje. De duiven hebben een “slecht thuiskomen gevoel “in hun kop en dat moet er uit. Door de duiven op een vrij korte vlucht nogmaals in te manden hoop je dat het “makkelijk thuiskomen gevoel” terug komt, en dat dit het gevoel is wat blijft staan op hun harde schijf.

Op maandagochtend 14 mei kwam mijn 43e duif terug van de 48 die ik mee had op 5 mei. Deze duif had nergens gezeten (niet op een hok), had haar eigen plan getrokken want zag er niet uit. Ze was veel gewicht kwijt en had de poten inclusief de ring onder een dikke kleilaag. Deze duivin (747) mag eerst even bijkomen voor dat ze weer de mand in gaat. Wel mooi is dat ze vrijdag weer voor partner kan dienen bij de 743 doffer (die op maandag 7 mei thuis kwam). Natuurlijk krijgt iedere duif weer een eerlijke kans en worden ze weer gespeeld wanneer het kan, en duurt dat vier weken, dan is dat maar zo. Eerlijke kansen moeten ze hebben. We wachten dus af wanneer ze zelf aangeeft er weer aan toe te zijn..

Rond 13.07 uur kwam bij Peter en Panny de eerste duif naar beneden van een vlucht van zo’n 377 kilometers, de duiven kwamen goed, ze pakten 5 bij de eerste 10 in de club. De 52 duiven die Peter mee had waren vlot thuis. Wel moet ik wennen aan de totaal andere manier van “clubgebeuren” dan bij ons. Om 13.07 arriveerde de eerste duif en om 13.45 belden ze al dat de klok moest komen om af te slaan. Dat vind ik toch vreemd. Je hebt geeneens tijd om al je duiven goed op te vangen, binnen het uur moet je er al zijn met de klok. Persoonlijk vind ik dat mij ons beter geregeld. Wij slaan af om 19.00 uur (bij normale vluchten), dan heeft een ieder tijd om zijn duifjes goed te ontvangen, te verzorgen en eventueel te scheiden. Nu was het zo dat er iemand tegen 13.30 uur de eerste duif pas kreeg, en hij eigenlijk al binnen 30 minuten zich moest melden in het gebouw. Maar ik begreep dat dit in Limburg een normale gang van zaken was en dat er veel meer verenigingen dit zo deden. Zelf denk ik dat het tijd word voor veranderingen. De liefhebbers willen toch graag ook de laatste duif zien komen, binnen halen en verzorgen?

Peter pakte ze deze week goed, maar ook bij hem is het niet altijd rozengeur en maneschijn hoor. Vorige week had hij een slechte vlucht, vijf minuten te laat en weinig prijzen. Maar deze week herpakt hij zich. En ook voor Peter geld: We moeten door. En straks met de jonge duivenvlucht zal het weer zwart zijn boven Maasbracht. Succes.

Iedereen de groetjes, blijf positief en respecteer de mening van anderen en blijf vooral netjes.

 
Wilt u reageren? Stuur dan een email naar de redactie.
 
Zonder nadrukkelijke voorafgaande schriftelijke toestemming van Duivensites.nl is het niet toegestaan materiaal van Duivensites.nl te publiceren, kopieren of reproduceren voor gebruik op uw website of die van iemand anders.
 
<<< Terug
M. van Ginkel

E. v/d Horst Azn

KC Suizende Vleugels

IFC Hoogerheide

Harry van Andel

Aad Beerendonk

Familie Huizer

Marcel van Zanden

Henri Diks

Wulf van Laar

Gert Jan Beute

Nico Haesen

 
Jacco en Joost de Ridder winnen 6e NPO op eerste dagfondvlucht van 2013
15-5-2013 - Falco Ebben

Op 25 mei barst in Nederland het dagfondseizoen los, maar Afdeling 1/Zeeland '96 vervloog al op 11 mei een eendaagse fondvlucht.
lees meer >>

X-factor
10-5-2013 - Gert Jan Beute

De vluchten zijn nog maar net begonnen en honderden liefhebbers zijn al weer teleurgesteld in de prestaties van hun hok. Soms veel duiven kwijt, soms er compleet onder door (geen duif in de punten). Ik zag al weer uitslagen om van te huilen...
lees meer >>

Ik heb de puzzelstukjes...
9-5-2013 - Rob van Hove

Ik heb mensen onder mijn magnetiseurhanden gehad (tot medio 2010) die uiterlijk straalde van de energie, maar op ijzerniveau zo licht waren als een veertje. Hun magnetisch ijzer was flauw en niet van zins om zich dan ook maar ergens druk over te maken.
lees meer >>

Zegt U het maar.
8-5-2013 - Ad Schaerlaeckens

De Duif van 3 april was niet dik maar wel goed vond ik. Vanwege enkele schitterende reportages.
lees meer >>

Allerlei (3)
29-4-2013 - Peter Boskamp

De afgelopen maand zag ik in de kliniek meerdere jonge duiven met herpesinfecties. Ik heb stellig het idee dat we dit jaar meer klinische gevallen zien dan in de afgelopen jaren. Ik stel sedert 2005 ongeveer een toename vast van de klinische verschijnselen die op de aanwezigheid van het Herpesvirus duiden bij de jonge duiven.
lees meer >>

De kop is er af
26-4-2013 - Gert Jan Beute

De eerste officiële vlucht van het seizoen 2013 hebben we gehad, het werd tijd ook. Door het koude voorjaar was alles wat opgeschoven, konden we niet africhten en begonnen de vluchten dus wat later. Al met al een goede beslissing.
lees meer >>

Te koud… en kruislossingen...
24-4-2013 - Rob van Hove

Je vraagt je soms toch wel af waarom we ons met elkaar zo ontzettend druk maken over de koude wat betreft het lossen van de duiven. Ik bedoel, wie van ons hoor je klagen over de kruislossingen? Terwijl, dit gedoe zoveel duiven het vliegen lastig maakt.
lees meer >>

Fase 1
23-4-2013 - Sjaak Buwalda

Een paar weken terug kwam er op Facebook een anti duivensport filmpje van PETA voorbij, vrij recent gemaakt. Peta is internationaal wat de dierenbescherming in Nederland is. Een aantal van hun mensen waren undercover gegaan in de duivenwereld.
lees meer >>

Zes
18-4-2013 - Ad Schaerlaeckens

Dit is een waar gebeurd verhaal beste lezers. Of bijna waar gebeurd. Alleen de namen van de hoofdrolspelers zijn gefingeerd. Waarom zal blijken...
lees meer >>

De verluchting van het duivenhok (5)
15-4-2013 - Willem Mulder

Een paar jaar geleden heb ik een aantal artikelen geschreven over de duivenhokken met hoge kap. Daar komen nu nog wekelijks reacties op. Want veel hokken zijn niet goed. Dat gaat ten koste van de gezondheid van de duiven en zodoende vallen de prestaties tegen...
lees meer >>

Robin Hoedjes (13-4-2013)
Twee nieuwe sites online: Nico Haesen en Marcel van Zanden! (9-4-2013)
Paramyxo (3-4-2013)
Koe bij de horens (2-4-2013)
Slecht weer (29-3-2013)
De week van... (24-3-2013)
Kenji Schmitt laatste veiling op DP seizoen 2012-2013 (21-3-2013)
De week van... (17-3-2013)
Gewoon even gezellig (15-3-2013)
Nu op DreamPigeons: 10 streng geselecteerde jaarlingen van Alfred Strijker (12-3-2013)
Drukte (10-3-2013)
De week van... (10-3-2013)
Misverstanden (8-3-2013)
Wat bij bleef (deel 2 van 2) (7-3-2013)
De week van... (3-3-2013)
Vluchten en luchtwegen (1-3-2013)
De week van... (24-2-2013)
Wat bij bleef (deel 1 van 2) (21-2-2013)
Friese initiatieven leiden tot samenwerking (20-2-2013)
De week van... (17-2-2013)
Best gelezen...
 
1 Fase 1 - Sjaak Buwalda
2 Allerlei (3) - Peter Boskamp
3 Te koud… en kruislossingen... - Rob van Hove
4 X-factor - Gert Jan Beute
5 Jacco en Joost de Ridder winnen 6e NPO op eerste dagfondvlucht van 2013 - Falco Ebben
6 Zegt U het maar. - Ad Schaerlaeckens
7 Ik heb de puzzelstukjes... - Rob van Hove
8 De kop is er af - Gert Jan Beute
 
 
Follow Duivensites.nl on Twitter

 

Duindam Klimaatadvies

Verjaagt honden, katten, vossen, steenmarters, ...

Duiven Forum - voor en door duivenliefhebbers, iedereen is welkom!

Ontdek ook hoe u uw kennis over voeding en training van postduiven kunt verbeteren. De adviezen van Willem Mulder zullen u een andere kijk geven op de verzorging, zodat u ook beter kunt presteren.

Ad Schaerlaeckens

Gezondere duiven door gezond licht!

Quiko Voeders